Historie frekvenční terapie


Princip působení frekvenčních generátorů na živé organismy popsal a praktikoval jako první srbský fyzik, vynálezce a konstruktér Nikola Tesla (9.7.1856 - 7.1.1943). Tesla mimo jiné experimentoval s léčivými vlastnostmi svých oscilátorů, a posléze začal dosahovat pozoruhodných účinků, o nichž prohlásil MUDr. F. Finch Strong, že: „tyto vysokofrekvenční posilovače vitality vyzařovaly univerzální léčivé prvky, které - když se správně aplikovaly - pomáhaly tělu "setřást všechny choroby“. K výsledným účinkům patří zvýšení síly, apetitu a váhy, navození přirozeného spánku a odstranění škodlivin z těla“. Na základě svého testování Tesla věřil, že elektřina je nejlepším lékem a tvrdil, že jeho vysoké frekvence mají antibakteriální a sině ozdravné účinky. I přes úspěchy s testováním vysokých frekvencí na lidské zdraví Tesla tento výzkum opustil.

Teslovi první pokusy s frekvenční terapií dovedl k dokonalosti až jeho pokračovatel vědec a mikrobiolog Dr. Royal Raymond Rife (1888 – 1971), který objevil shodou náhod techniku pro úspěšnou likvidaci původců nemocí s využitím rezonančních generátorů. Při pozorování živých bakterií a virů zjistil, že jednotlivé druhy mikroorganismů reagují na elektrické frekvenční pole a že někdy dojde i k jejich zničení po velmi krátké době. Tento objev se stal základem pro jeho celoživotní výzkum, jehož cílem měl být levný lék pro smrtelně nemocné lidi. Vše bohužel dopadlo jinak, než očekával. Ač byla jeho frekvenční terapie velice úspěšná a to i při názorné demonstraci před lékařskou komisí, tak byl po mnoho let perzekuován, několikrát uvězněn a i přes nepochybné úspěchy jeho nové léčebné metody nedošlo k jejímu rozšíření ani k pokračování v započatém výzkumu. Dr. Rife zemřel opuštěn a v zapomnění ve věku 83 let.

Po smrti Dr. Rifeho několik lékařů a vědců zrekonstruovalo jeho frekvenční přístroje a udrželi tak naživu jeho myšlenky. Po dlouhé době, kdy byla obrovská snaha o naprosté "zapomnění" těchto terapií přichází americký novinář Barry Lynes s knihou "Léčba rakoviny, která fungovala" (The Cancer Cure That Worked), kde odhalil veřejnosti pravdu o panu Dr. R. R. Rifovi. Díky této knize se v roce 1986 dostává Rifeho výzkumy, teorie a technologie opět do povědomí široké veřejnosti.

V současnosti jsou Rifeho frekvenční přístroje, v modernizované podobě, opět na trhu. Jedněmi z nejlepších přístrojů tohoto typu jsou české výrobky s názvem Ravo Zapper a Plazmový generátor RPZ 14.